Biżuteria srebrna Dobór biżuterii Porady biżuteryjne

Biżuteria srebrna do małej czarnej…

biżuteria srebrna do małej czarnejKażda kobieta ma w swojej szafie małą czarną, czyli najbardziej uniwersalną sukienkę, która pasuje praktycznie na każdą okazję. Nie ważne czy jest to impreza rodzinna, wesele czy może dyskoteka – założy się ją do wszystkiego. Korzystny dobór dodatkowo sprawi, że nawet tak prosta sukienka nabierze charakteru i nie okaże się zbyt ciężka czy przytłaczająca. Tak naprawdę każda kobieta powinna sobie poradzić z doborem srebrnej biżuterii do tego typu sukienki, ale jak w każdym przypadku, również tutaj należy uważać żeby z niczym nie przesadzić. Jeśli mała czarna jest przez Ciebie założona na wieczorną imprezę, możesz pokusić się o dobór nieco bardziej ekstrawaganckich, błyszczących dodatków, może to być biżuteria srebrna o fantazyjnym kształcie i niekoniecznie o delikatnym wyglądzie. To w mocny sposób podkreśli Twój charakter oraz imprezowy styl.

Jeśli wykorzystujesz małą czarną na formalne wyjście, musisz dobrać bardziej stonowaną biżuterię ze srebra. Może to być srebrny wisiorek lub kolczyki srebrne, najlepiej o delikatnym i subtelnym wzorze. Do tego wystarczą niezbyt długie kolczyki, mogą być to także wkrętki, które nie posiadają mieniących się kamieni. Pierścionek przy takim formalnym stroju nie jest konieczny, a jeśli chodzi o bransoletkę to można założyć jakiś cienki, subtelny wzorek. Trzeba się kierować zasadą, że jeśli zakładasz srebrną biżuterię o kolorowych oczkach to reszta dodatków powinna być do niej dopasowana kolorystycznie – przykładowo, mając czerwone buty, paznokcie czy torebkę, możesz dobrać również biżuterię z czerwonymi elementami.

Jeśli nie masz tego koloru biżuterii  to zamiennikiem może być również wisiorek czy kolczyki wykonane w całości ze srebra, już bez oczka. Ogólnie również należy stosować się do zasady, że bardziej połyskliwą i ozdobną biżuterię zakładamy do prostej sukienki – jeśli ta ma wiele elementów ozdobnych czy kiedy kamienie są na nią naszyte, powinniśmy ograniczać ilość biżuterii. Mała czarna jest również idealnym strojem na romantyczny wieczór we dwoje – jeśli planujesz właśnie taką okazję to wybierz zmysłową srebrną biżuterię, która podkreśli piękno Twojego ciała. Modne są bransoletki na kostkę, dodatkowo załóż długie i kołyszące się kolczyki oraz wisiorek, który będzie przyciągał wzrok do dekoltu. W tym wypadku najlepiej zachować równowagę między elementami delikatnymi, a nieco bardziej ekstrawaganckimi, ale można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.